7 кухонних порад, як робити все швидше

7 кухонних порад, як робити все швидше

Ви відчуваєте, щр робота на кухні віднімає багато вашого часу? Або ви працюєте у кулінарному мистецтві, і саме тому час має для вас ще більш важливе значення? Голодні члени сім'ї чи гості чекають ваших страв? Або ваші колеги очікують від вас швидкого темпу під час роботи?
Якщо ви відстаєте чи втрачаєте багато часу, можливо, вам доведеться мати справу з голодними родичами та дітьми, незадоволеними клієнтами, роздратованими колегами або, можливо, навіть із втратою роботи.
Однак насправді прискоритись на кухні не завжди так просто, як хотілося б. Хоча швидкість часто приходить з часом і практикою, є деякі кроки, які ви можете зробити, щоби підвищіти свій темп.

1. Порада перша і сама важлива: “Не поспішайте!”

Це може здатися дивним, але намагання підвищити виключно швидкість може призвести до того, що ви станете готувати повільніше. Наприклад, якщо ви надто поспішно очищаєте овочі чи картоплю, чи навіть птаха чи рибу, ви можете зробити все неохайно, що вимагатиме повторного виконання роботи. Це не тільки означає неправильне використання часу, але й може зіпсувати продукти.
Секрет у тому, що підвищувати треба не темп, а навички, техніку. Якщо ви будете робити все правильно та раціонально, ви зможете підвищити і свій темп.
Так що означає “робити все правильно та раціонально”?
Декілька порад щодо цього нижче:

2. Плануйте свою діяльність

Якщо ви готуєте вдома, заходячи до кухні краще вже вирішити, що само ви будете готувати, та що вам для цього знадобиться.
Якщо ви працюєте та, наприклад, смажите стейки, як на конвеєрі, вам слід уникати простою.
Як це зробити? Планувати заздалегідь!

Перш ніж почати, кожного разу продумайте те, що вам потрібно зробити і що вам знадобиться для виконання цих діл. Розпланувавши всю роботу у своєму розумі ще до її початку, ви весь час знатимете, що робити далі.

Після цього, підготуйте своє робоче місце.
Це відомо багатьом шеф-кухарям, професійним спортсменам та менеджерам: час, витрачений на планування дій, значно допоможе вам ефективно увійти в робоче русло. Крім того, це не дасть вам бігати по кухні в пошуках потрібних продуктів або інструментів.  Це може не тільки покращити вашу швидкість, а й порадувати ваших колег чи домочадців.

3. Уникайте зайвих кроків

Хоча часто вам знадобиться покинути своє місце щоби, щоби, наприклад, дістати продукти, або відмити брудну обробну дошку, ставтеся до цих переміщень, як до можливості одночасно зробити ще щось корисне. Замість того, щоби одного разу дістати з холодильника інгредієнти, а – іншого поставити на сушку посуд, об’єднайте обидві дії, щоб вам не довелося відходити зайвий раз.
Є гарний спосіб, придуманий професіональними шеф-кухарями, він називається – «повні руки».
Завжди тримайте руки зайнятими. Тобто, якщо ви пішли до холодильника, щоби забрати з нього, наприклад, яйця, подумайте, чи не треба вам ще й віднести щось до холодильника, чи кудись поряд з ним. Цей маленький лайфхак насправді здатен стати ще одним кроком до значного підвищення ефективності.

4. Удосконалюйте свої основні кулінарні навички

Достатньо лише одного разу поглянути на стейк ідеально обсмажений професіоналом, чи навіть кулінарне шоу по телебаченню, щоби переконатися, що приготування їжі — це складне мистецтво.
Однак більшість професійних кухарів витратила багато часу на отримання певного набору основних навичок. Практикуйтеся у основних навичках, вивчайте нові поради та підказки, і ви зможете швидше виконувати усі ті операції, що регулярно повторюются при кожному приготуванні їжі. Це підвищить вашу загальну швидкість і ефективність.

Наприклад, узнайте про професійні навички володіння кухарським ножем. Так ви зможете значно швидше нарізати овочі, обробляти птаха, чистити рибу. До того ж, ця робота буде втомлювати вас значно менше. Повірте, це саме ті знання та навички, що здатні помітно полегшити ваше життя на кухні.  

Звичайно, ви також повинні мати насправді якісний ніж для кожної роботи. Для цього, по перше, добре б знати, який ніж для чого потрібний.
По-друге добре було б вміти відрізняти якісний ніж від неякісного.

Ні, ми не пропонуємо вам разорятись на покупку дорогого професійного ножа з японської кованої сталі. Такі ножі і коштують дорого, і догляду за собою потребують складного. Для домашньоі кухні чи кухаря початківця такий ніж поки що зайвий. А ось ніж, що виштампуваний на сучасній лінії з якісної європейської нержавіючої сталі, вам цілком підійде.
Можна навіть взяти щось від відчизняних брендів на зразок кухарських ножів Grossman чи чогось подібного.
Але не щось безіменне, з лотку у переході. Не ускладнюйте собі життя. Купіть справжній ніж.
Розібравшись з основами, ви також зможете зменшити кількість помилок, що також зекономить вам час.

5. Підтримуйте своє кухонне обладнання у робочому стані

Подібно до того, як гоночні команди підтримують двигуни своїх авто у відмінній формі, одне з ваших важливих щоденних діл – підтримувати у робочому стані ваше обладнання. Зробіть заточування свого ножа регулярною подією, замініть будь-яке несправне обладнання, бо воно не тільки затримує вас, але й може загрожувати і вашій безпеці.

Точило чи мусат обов'язково повинні бути на вашій кухні. Крім того, ви маєте вміти ними користуватись (насправді, в тому немає нічого складного).

6. Та наведіть нарешті порядок на кухні!

Усе повинно лежати на своїх постійних місцях, про які ви повинні пам'ятати. Це зробить ваші пересування по кухні впорядкованими, та значно зєкономить ваш час.

7. Пам’ятайте про свої цілі

Давайте подивимося правді в очі, навіть якщо ви пристрасний кухар, кулінарна робота іноді може бути дуже виснажливою. Але якщо ви працюєте у цій сфері та стоїте у обробної дошки по вісім з гаком годин кожного дня, ваш темп легко підскочить, бо навички зкріплюются чисто психосоматично.

Звичайно, на домашній кухні ви не будете мати стільки практики. Але пам'ятайте про ваші цілі. Не забувайте, що і для чого ви робите.

Незалежно від ваших особистих амбіцій, просто знайдіть ціль і пам'ятайте про неї, коли діла стають особливо важкими.

Щоби навчитися працювати швидко та ефективно, треба починати з навчання.
Як красиво кажуть у таких випадках американці: “Вам потрібно навчитися ходити, перш ніж ви зможете бігати.”

Це стосується і кухні. Перш ніж ви зможете робити все точно та швидко, вам потрібно зрозуміти, як ефективно виконувати ці завдання в повільному темпі.
А далі ви просто раз за разом повторюєте та закріплюєте ваші навички. Людина так чудово влаштована, що ви з часом обов'язково почнете робити все швидше та краще, а втомлюватись менше! Просто не кидайте навчання на півдороги і все у вас вийде!

Напишите свой комментарий