Чому вам не варто економити на купівлі ножа?

Чому вам не варто економити на купівлі ножа?

 

 

 

 

Давайте поговоримо відверто

Жила на світі одна дуже розумна людина. Звали його сер Вінстон Черчілль. Так от, ходять чутки, що це саме він якось сказав: «Ми занадто бідні, щоб купувати дешеві речі».

Ось про це й хотілося б поговорити у цій статті.

Відверто.

Справді, є низка предметів, економія на яких – не найкраща ідея.

Ваш особистий ніж – одна з таких речей.

Чому?

Давайте будемо чесні. Усі ми – сучасні дорослі люди. І добре розуміємо базові принципи ціноутворення.

Коротше кажучи, у будь-якому випадку ви отримуєте те, за що платите. Інакше й не може бути. Прекрасні історії про те, як дехто десь купив дуже хорошу і дорогу річ за безцінь – не більше, ніж історії.

Ми розуміємо – багатьом хочеться вірити у диво. Але в глибині душі всі ми усвідомлюємо, що реалізм, він якось ближче до правди життя, чи не так?

 

 Чому дешеве дешево, а дороге дорого?

Розберемо, із чого складається вартість будь-якого товару?

  • Із вартості витрачених на виробництво ресурсів (електроенергії, палива, амортизацію техніки).
  • Із вартості матеріалів.
  • Заробітної плати персоналу (робітникам, інженерам, менеджменту).
  • Ну і, звичайно ж, із витрат на рекламу та маркетинг (куди вже без цього у наш час).
  • Націнки з боку виробника та продавця (усі хочуть заробити).
  • Податків (неминучих, як смерть чи прихід зими).

Матеріали, витрати на виробництво та зарплата персоналу – становлять значну частину від загальної суми витрат.

І від цих грошей найчастіше залежить головне – якість вашого ножа. Бо дороге виробництво, це дорожчі та більш сучасні верстати та кваліфікованіші (а значить - більш високооплачувані) робітники. Це точність виготовлення, це якість складання всіх деталей. Це грамотна конструкція і навіть гарний дизайн вашого ножа (тобто зарплати інженерів та дизайнерів).

Чим якісніші матеріали використані, чим більш професійний персонал задіяний, чим більше праці вкладено в ніж, тим дорожчим він виходить.

Таким чином, більш дешевий ніж буде в будь-якому випадку зібраний з менш якісних матеріалів, він буде менш ретельно зібраний, і, швидше за все, виглядатиме менш сучасно та красиво.

Це не означає, що дешевий ніж буде зовсім ні на що не гідний. Все у цьому світі відносно. І, це тема для наступної розмови.

 

Про головне. Про наші бажання та потреби

Кожен хороший продавець чудово розуміє, що, власне, він продає не товар, не річ. Він задовольняє потребу покупця.

Добре було б усвідомлювати цей момент і самому покупцю. Покупець має відповісти собі на декілька важливих питань, головне з яких: “У чому моя потреба?”

Ваша потреба – купити річ яка буде якмога краще, а грошей за неї віддати якмога менше?

Що ж. Розумне прагнення.

Але в який бік буде зроблено більший ухил?

На жаль, але в наших умовах вибір робиться найчастіше у бік «подешевше». І це зрозуміло. Зайвих грошей ні в кого немає. особливо зараз.

Але що являють собою дешеві та дуже дешеві ножі, які надходять на ринок в Україні?

 

1. Ультрабюджетні варіанти з Малої Арнаутської

Це, якщо ми говоримо про зовсім вже дешевку. Безіменна (так званий «ноунейм») продукція, що прибула з Китаю через Одесу. Жодного контролю якості та жодної сертифікації цей товар не проходить. Походження його невідоме. Матеіали з яких його зроблено невідомі. Якість, як правило, відсутня як клас.

Саме від власників таких ножів пішли до народу такі меми, як «пластилінова китайська сталь» та інші подібні до них.

Загалом, всіляко рекомендуємо вам утриматися від покупок дешевих «ножів» у переходах метро та на лотках.

По-перше, скупий платить двічі. Швидше за все, незабаром вам знову доведеться витрачати гроші на купівлю ножа замість зламаного.

По-друге, пам'ятайте, що пальці у вас не казенні і їх всього десять.

 

2. Недорогі китайські бренди

Інша справа – недорогі китайські бренди, які продаються офіційними дилерами. Або місцеві бюджетні бренди, які працюють "через OEM".

Тут ви цілком зможете купити ніж, який не розвалиться у вас в руках, не спробує вас покалічити і навіть (о диво!) дійсно буде різати.

Але виходячи зі сказаного вище, ми не можемо не розуміти, що все має свою ціну.

І тут варто ще раз поставити те саме питання: «У чому ваша потреба?»

Вам просто потрібний ніж, щоби нарізати хліба-ковбаси чи розкрити поштову посилку? Не більше того? Що ж, сміливо беріть такий бюджетний варіант. Щось у межах від 10 до 20 у.о. вам цілком згодиться. Подивіться огляди таких ножів на нашому каналі, цілком можливо, щось собі і підберете.

За свої гроші це – цілком адекватні ножі. Справжні ножі. Функціональні ножі.

Але, повторимо, ви отримуєте те, за що платите.

Ви купуєте ніж.

Справжній.

Але дешевий.

Він ріже.

Крапка.

Немає нічого сумнішого, ніж бачити, як черговий «ножоман», що начитався оглядів дорогих брендових EDC моделей, купує такий бюджетник і починає пред'являти до нього ті ж вимоги, що виставляються до ножа вдвічі, а то і вп'ятеро дорожче.

Так і хочеться сказати: «Любий мій друже, чудес не буває. Ви дивилися на цінник? Який такий клиночок не по центру? Цей ніж ріже і при цьому не ламається.

Вимагати більшого від складня за 10 у.о. в наш час просто неадекватно реальному стану справ!»

Але натомість ми просто поставимося до такої людини з розумінням. Адже всі ми хочемо чогось кращого. Це норма.

 

3. Дещо краще

Бажати чогось більшого – нормальний стан людини. Особливо чоловіка. Було б інакше, ми б досі сиділи біля багаття в печері. І навіть встає питання, чи було б у нас це вогнище?

Цілком нормально та розумно бажати, щоб саме ваш ніж був особливим. Гострим, міцним, сучасним, гарним. Відповідним саме вашому смаку та вашим бажанням.

Дешевий ніж не зможе відповідати всім цим вимогам за своїм визначенням.
Зрозуміло – переплачувати нерозумно. Але й продешевити – далеко не найкраще рішення.

Ну та гаразд. Це, як писав класик: «Все це – лише слова-слова-слова». Будьмо у нашій відвертій розмові якмога конкретнішими.

Ніж пристойної якості матиме чітко вказані назви моделі та бренду. На ньому буде вказано тип сталі, з якої виготовлений клинок (хочете розібратися зі сталями, ласкаво просимо до спеціальної статті нашого блогу).

Цей ніж буде продаватися у офіційного дилера, який надасть вам всі необхідні сертифікати, гарантії та обслуговування.

Цей нож має гідний професійний дизайн, актуальний сучасним віянням. Механіка працюватиме, зібрано його буде бездоганною.

Робити такі ножі зараз навчилися усі більш-менш серйозні виробники, навіть у Китаї.

Звичайно, за якість у вас попросять дещо більше грошей. Але це не страшно. Наразі з'явилося досить багато недорогих, але цілком пристойних брендів. Тож уже від 35 у.о. ви зможете купити щось дійсно гідне уваги.

Звичайно, немає межі досконалості. Якщо, раптом, вам сподобається сучасний складаний ніж з авторським дизайном, руків’ям з «космічного» титанового сплаву і клинком з австрійської порошкової швидкорізальної сталі, то і 150 у.о. на ціннику можуть не бути межею.

Але купуючи такий ніж, ви вже можете пред'являти до нього серйозні вимоги. І, на відміну від покупки, зробленої в переході, на ці вимоги буде хтось відповідати. Насамперед, навіть не продавець та сервісна служба, а самому ніж.

Тому то, мабуть, і варто закінчити словами, сказаними спочатку: «Коротше кажучи, у будь-якому випадку, ви отримуєте те, за що платите. Інакше й не може бути».

Напишите свой комментарий